Дайте пройти!

Сто 100впців для міста Львів

Обговорити на Форумі

dsc 5457 copyГромадський рух «Дайте пройти» розпочинає ініціативу «Сто 100впців для міста Львів». В межах акції ми плануємо зібрати кошти та облаштувати п’ять вулиць засобами блокування руху автомобілів. Йдеться про залізні стовпці, що мають відгородити хідники від стихійного та хамського паркування, через яке потерпають львів’яни у центральній частині міста.

Львів – це його мешканці. Вони заслуговують на комфорт та безпеку. Ми вже маємо позитивний досвід у цій сфері. Минулого року завдяки добрій волі львів’ян, які підтримали нас фінансово, і активній позиції учасників «Дайте Пройти», ми звільнили від автомобілів вулицю Вороного. Ось, як вона виглядала до встановлення стовпців:

DSC 7816

Вулиця була мертвою. Львівські водії перетворили її на суцільну парковку.

DSC 7806

Аби пройти люди, наражаючи себе на небезпеку, виходили на проїжджу частину.

DSC 7821

Все що залишалось – протискатись поміж будинками й автомобілями. Та змінити все виявилось не так і складно. 5 000 гривень, які пожертвували львів’яни, подарували цій вулиці нове життя.

І ось що ми маємо зараз:

DSC 80231

На хіднику лише люди. Тротуар тепер виконує свою безпосередню функцію: тут гуляють, спілкуються, прямують у своїх справах львів’яни, а також знайомляться з містом туристи.

DSC 80261

Від найстарших, до зовсім юних.

DSC 8028

Ось, що таке привітне і комфортне для людей місто. Де кожен, не зважаючи на соціальний статус, фінансові здобутки чи вікові рамки, має рівні можливості та права. Право на простір, комфорт, безпеку, приємне та цікаве дозвілля.

І якщо ми називаємо себе демократичним суспільством, то хіба це демократія, коли людина з автомобілем самовільно відбирає площі та вулиці у пішоходів?

dp10  dp17  dp18

Всі ці фотографії зроблені у Львові. Схожі випадки міг спостерігати кожен мешканець міста. І це не винятки з правил, а сумна буденність.

Ми не готові з цим миритись. У наших силах все повернути на свої місця: дороги для машин, хідники і пішохідні зони – для людей. Оскільки евакуатори в місті працюють напівлегально, мерія досі не впорядкувала паркування, а представники ДАІ не можуть або не хочуть виконувати свої безпосередні функції, ми мусимо захищатись власними силами. І як показує досвід вулиці Вороного, можемо це робити досить успішно.

Звісно, ми не охопимо одразу всі вулиці. Однак, нам під силу перетворити ті, де це необхідно зробити в першу чергу. Відтак, ми обрали 5 хідників у центральній частині міста, де потік львів’ян надзвичайно насичений, та, водночас, такий же ж незручний через стихійне паркування. Отже, стовпці будуть встановлені на вулицях Руській(перехрестя з Підвальною), Гнатюка, Менцинського, Курбаса та Дудаєва. Сотні стовпців, звісно, замало, щоб перекрити ці вулиці повністю, однак – це хороший початок. Ось які ділянки будуть облаштовані:

dudajevaKurbasa menzHnatjukapidvalna2

Для того, щоб купити всі необхідні матеріали та оплатити виконання робіт потрібно 16 000 гривень. Принаймні таку цифру нам назвали представники компанії «Акра-Пік».У них замовляє виконання робіт Галицька райадміністрація. Працюють разом вже давно і не мають суттєвих зауважень. Ми, до слова, також. Адже на Вороного стовпці встановлювали саме вони. Водночас, ця компанія не є обов’язковою. Якщо вдасться знайти виконавців, які погодяться працювати за меншу суму, ми автоматично станемо їх клієнтами.

Далі найцікавіше: де знайти необхідні гроші? 16 000 гривень ми сподіваємось зібрати з добровільних внесків самих львів’ян. Ми не маємо більше до кого звертатись. Одного разу ми це зробили, віримо, що зможемо повторити. Долучитись може кожен охочий: не мають значення вік, стать, національність, походження чи віросповідання.

Як зробити внесок? Є кілька шляхів:

1. Перерахувати гроші на картку.

Картковий рахунок в ПриватБанку

5457 0823 9179 6930
Голяк Мирослав Едуардович

2. Занести готівку нашому «скарбнику».

Адреса: вул. Городоцька, 35. Відділення UniCredit Bank(запитувати Олександра)

3. Зателефонуйте за цим номером – 093 065 68 79 і ми спробуємо підшукати інший зручний для вас спосіб.


Як і першого разу, ми публічно звітуватимемо про кожну отриману і витрачену гривню. Імена жертводавців і суми з’являтимуться в групі ініціативи «Дайте пройти» в мережі «Фейсбук». Всі можуть відстежувати процес збору грошей. Також ми повідомлятимемо про хід робіт на кожній з вулиць. Сподіваємось, довго чекати не доведеться.

Можна ще довго писати про важливість і навіть визначальність позиції львів’ян у якісному перетворенні міста, однак вкінці пропонуємо вам коротку цитату польського соціолога Войцєха Кацперскі про два типи містян: «Ми самі у всьому винні: місто, яке має лише мешканців, а не громадян, стає власністю влади. Ось чому важливе все те, що порушує міську рутину, що виводить людей з інерції».

Тож не будьмо інертними і давайте разом повернемо собі Львів.

HEADER

-3Александр06.11.2013, 12:53#117
Вивести гривні з webmoney в банк старим перевіреним методом через webmoney.ua неможливо.
Отже, як вивести webmoney(WMU) на картку?
1)Перш за все, якщо у вас немає акаунту в Приват24, реєструємо акаунт. Після реєстрації у вас з'явиться кілька віртуальних рахунків в різних валютах, в тому числі і в доларах.
Ще можна (але не обов'язково) безкоштовно створити інтернет-картку (В меню: Еще->Настройки- >Карты->Заказ карты)
2) Після цього йдемо на сервіс обмінник валют obmenka.ua
Вибираємо напрямок. Заповнюємо всі поля вказавши WMZ гаманець і номер рахунку/картки в Приват24.
3) Оплачуємо виставлений рахунок і через кілька хвилин гроші на картці. Гроші можня зняти з паспортом в касі Привату.
Для автоматизації процесу можна замовити пластикову картку в Приваті і знімати гроші з банкомату.
Quote
-2Павло21.08.2013, 10:22#116
Хлопці, було б добре якби ви закріпили десь зверху головної сторінки або ж додали у меню посилання на реквізити та способи пожертви грошей. Довелося далеко залізти щоб знайти цей пост та реквізити в ньому.
Quote
-3хідникмен18.07.2013, 22:51#115
агооов, що далі, яка наступна вулиця?!
Quote
-11Олексій14.07.2013, 18:52#114
Сподіваюсь, велодоріжки натомість не перетворяться на парковочні місця :-?
Quote
-7мирослав04.07.2013, 21:20#112
Цитую роверист:
На 14-тій сторінці студентської газети "Аудиторія" чудова стаття "Місто для людей, а
не для машин" audytoriya.lviv.ua/.../... де тепло згадується про дану ініціативу :)


дякуємо Анні Горич :)
Quote
-7роверист04.07.2013, 16:30#111
На 14-тій сторінці студентської газети "Аудиторія" чудова стаття "Місто для людей, а
не для машин" audytoriya.lviv.ua/.../... де тепло згадується про дану ініціативу :)
Quote
-5мирослав02.07.2013, 09:07#110
Возрадуймось, у нас є виконавець, що зробить все за 125 грн/стовпчик. Це означає, що у нас є +30 стовпчиків! :roll:
Quote
-19мирослав01.07.2013, 15:16#109
Цитую Андрій Кузів:
Поясність мені таку ситуацію: в тексті заявлено "Якщо вдасться знайти виконавців, які погодяться працювати за меншу суму, ми автоматично станемо їх клієнтами". А в групі, коли запропонувала якась контора меншу ціну - влаштували травлення і голосування?


Якщо не помиляюсь контора недосвідчена в плані стовпчиків, хотіла майже повну передплату і відмовлялась від "тестових" 20% роботи в обмін на обіцянку надалі працювати з ними.
Quote
-4мирослав01.07.2013, 15:14#108
Цитую Ігор:
Сам водій, готовий перерахувати кошти, зробіть онлайн перерахунок платіжною карточкою (LiqPay, Privat24, EasyPay, w1.ua)!!!


Ігоре, дякуємо! Пошукайте будь ласка в тексті новини фразу "Перерахувати гроші на картку" - там є реквізити приватбанку.
Quote
-7Ігор01.07.2013, 15:13#107
Сам водій, готовий перерахувати кошти, зробіть онлайн перерахунок платіжною карточкою (LiqPay, Privat24, EasyPay, w1.ua)!!!
Quote
-9мирослав01.07.2013, 11:12#106
Цитую роверист:
Дякую за можливість бачити поточний стан надходження гривників docs.google.com/.../...
Легко знайшов там і себе :)

То коли можна буде вже побачити стовпці на запланованих місцях?


Наразі йде вибір иконавця робіт. Справа в тому, що є виконавці, що дають дешевшу ціну. А значить можна буде постаити більше стовпчиків.
Quote
-8Назар29.06.2013, 07:23#105
Все ж таки організували чудово. Зібрали навіть чуть більше потрібної суми.
Це радує.

Сам на 90% велосипедист, підтримую ініціативу!
Quote
-8роверист28.06.2013, 12:08#104
Дякую за можливість бачити поточний стан надходження гривників docs.google.com/.../...
Легко знайшов там і себе :)

То коли можна буде вже побачити стовпці на запланованих місцях?
Quote
+12Андрій Кузів28.06.2013, 10:24#103
До речі, контора називається Арка-Пік, і вона була вже оштрафована АМК за домовлення на тендері. Не думаю, що це хороша рекомендація.
Очевидно власний "інтерес" керівника групи?
Quote
+15Андрій Кузів28.06.2013, 10:20#102
Поясність мені таку ситуацію: в тексті заявлено "Якщо вдасться знайти виконавців, які погодяться працювати за меншу суму, ми автоматично станемо їх клієнтами". А в групі, коли запропонувала якась контора меншу ціну - влаштували травлення і голосування?
Quote
-4knedlyk27.06.2013, 09:00#101
А чому ви тільки на Фейсбуці? Кидайте щось на Google+, там теж купа зацікавлених тротуарами у Львові товчеться.
Quote
+31Ростислав27.06.2013, 06:20#100
Цитую NZ:
ростислав, ти ідіот, причому в особливо гострій формі. Пора на кульпарківську, тебе там вже зачекалися

Звичайно ыдыот, якщо пробую тут ще комусь щось довксти ))) Що парковка на Валовый? Ну що? Вона завжди там була і машини там ставили мабуть більше ныж 78 бо вводії кмітливіші ніж тупий паркувальник, якого винайняли власники. А тепер, якийсь "активіст" поставив там шлагбаум і каже "тепер все тк саме але за гроші" )) Що це змінило принципово із паркуванням у Львові? Просто якийсь активіст заробить більше грошей і трохи профінансує встановлення стовбчиків бо йому це вигідно. От і вся логіка, як на мене варіат достойний уваги. А особисто машини мене не нервують на тротуарах, варто просто посміхнутися перехожому який йде назустріч і обійти її з іншого боку. Вічливість і приязність, розуміння проблем кожного, значно важливіша за ті 4 гривні котрі хочеться здерти з кожного авто в годину.
Quote
-4Олександр27.06.2013, 04:58#99
Цитую МАксим Кочурин:
Ребята, ну елы палы - 21 век на дворе и и одного реквизита для электронных денег. Вебмани хотя бы - как я с Воронежа смогу перевести деньги?
Круто придумали!!!

Вебмани наразі немає,але можете вислати дол.,євро на поточний рахунок.. Деталі пишітьа маіл
Quote
-32NZ26.06.2013, 22:19#98
ростислав, ти ідіот, причому в особливо гострій формі. Пора на кульпарківську, тебе там вже зачекалися
Quote

Додати коментар


Захисний код


Оновити

Де взяти наклейку?

1. В "Музеї ідей"
За адресою вул. Валова, 18а.
2. При особистій зустрічі
Приходьте на найближчу зустріч учасників ініціативи. Вони відбуваються регулярно.
3. Виготовити самостійно
Макет можна завантажити тут.

Як викликати ДАІ?

У разі виявлення порушення правил стоянки автомобілів телефонуйте черговому ДАІ

238-40-27

Як викликати евакуатор?

Телефонуйте в "Львівавтодор" за номерами

067 3925200, 270-41-66

Розшукується наліпковий спонсор!

У Вас поліграфічна фірма? Вам не байдуже наскільки це місто комфортне для людей? Зголошуйтеся!

Детальніше »»»

Голосувалка

Проти кого ми повинні виступати?

Проти всіх порушників ПДР - 47.1%
Проти порушників правил паркування - 21.6%
Проти тих, хто не дає пройти - 31.3%

Total votes: 278
The voting for this poll has ended on: 20 квіт. 2012 - 12:05
 

Галерея

 • Фотополювання
 • Comments: 0

Хто тут головний?

"Дайте пройти!" - це не партія, не громадська організація і не приватне підприємство. На даному етапі - це громадська ініціатива, кожен з учасників якої має однакові права та рівень відповідальності за свою активність. А відтак, головних у нас нема. Якщо ви хочете тут покерувати, спробуйте!

Партнери

 

Львівський Volkswagen Клубtangoknopka

Lviv cyclist`s association lypneva

Підтримайте ініціативу, розмістивши наш банер на своєму сайті

Коментарі

 • Bell 7 годин назад
  Hello I am so delighted I found your site, I really found you by error, while I was looking on Yahoo ...

  Детальніше...

   
 • Viola 2 дня назад
  It is really a great and useful piece of info. I am glad that you shared this useful info with us.

  Детальніше...

   
 • Gertie 2 дня назад
  Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it's truly informative. I am ...

  Детальніше...

   
 • KulMere 5 днів назад
  Seal armpit brings discomfort, aches. To delay visit doctors is not appropriate. Lump under the muscle ...

  Детальніше...

   
 • Lavina 5 днів назад
  Great site (Arnold: groupspaces.com/.../) (http://groupspaces.com/PicsNinja/announcements/)) you have ...

  Детальніше...